Idén, 2025. februárban mutatta be az Európai Bizottság azt a munkaprogramját, melyben kulcsfontosságú kezdeményezéseket vázolt fel. A cél egy merészebb, egyszerűbb, gyorsabb Unió felépítése.

Az ipart érintő kérdéseket az Omnibus One csomag tartalmazza. Az első csomag a fenntarthatóságra összpontosít, különös tekintettel a vállaltok átvilágítási irányelveire. Az irányelvek a nagyvállalatokra érvényesek, de érinthetik a közepes- és kisvállalkozásokat, mivel ők beszállítóik lehetnek a nagyvállalatoknak. A megnövekedett adminisztratív igényeket ezeknek a cégeknek is ki kell szolgálniuk. A terv szerint a nyomdáknak részletes adatokat kell szolgáltatniuk a papír beszerzésükről, energia felhasználásukról, hulladékgazdálkodásukról, ezzel segítve ügyfeleiket, hogy ők megfelelhessenek a követelményeknek.

Az Intergraf javasolta, hogy az Omnibus One csomagba vegyék fel a nyomdák EUDR rendelettel kapcsolatos feladatait is. Az EUDR – erdőirtási rendelet – kapcsán a cégeknek igazolniuk kell papírfelhasználásukat. A rendelettel elsősorban a papírbeszállítókat célozzák meg, ám a nyomdák itt is kettős kockázatértékelési követelményekkel találkoznak. A terv szerint, egy egyszerűsített rendszer bevezetése a nyomdák számára lehetővé teszi, hogy csak hivatkozzanak beszállítóik meglévő átvilágítási nyilatkozataira, ezzel jelentősen csökkentve az adminisztrációs feladataikat.

A csomag javaslata szerint, a „zöld állítások”-ról szóló irányelveket a jövőben alá is kell támasztaniuk a cégeknek. Aki magáról azt állítja, hogy szolgáltatásai környezetbarátak, fenntarthatóak, ezeket az állításokat bizonyítaniuk kell a jövőben. Ez a nagyobb cégeknél, mivel több az erőforrásuk, könnyebben vállalható, mint a kisebb cégeknek. Ez az elvárás a kisebbeket versenyhátrányba hozhatja, ezért a szabályok harmonizálását javasolják. Az INTERGRAF állásfoglalása ITT olvasható.